Великдень (Ostern)

Як святкують Великдень у Німеччині?

velykden-ostern

Великдень є одним з найголовніших свят у Німеччині. Крім загально християнських, тут є і свої особливі традиції, які найбільше люблять діти.

Для багатьох німців Великдень — це час канікул у школі, довгих вихідних та можливості відпочити з сім’єю на природі і повеселитися.

Святкування починається ще в п’ятницю. Цей день, як і чотири наступних є офіційним вихідним для всіх. Його ще називають «тихою п’ятницею», так як саме в п’ятницю відбулося розп’яття Ісуса Христа. У храмах проводять траурні меси.

osterfeuer

Ввечері, у великодню суботу запалюють великі багаття, що символізує закінчення зими. Вважається, що в цьому полум’ї згоряють всі негативні почуття. Побачити, як запалюють великодні багаття або пускають пасхальне колесо, можна, насамперед, на півночі Німеччини.

osterhase

Одним із символів Великодня в Німеччині є кролик. Його можна зустріти у вигляді шоколадних фігурок, булочок і печива, м’яких іграшок і малюнків на листівках і серветках.

За легендою великодній кролик приносить гарно розмальовані яйця і ховає їх у городі, у садові та в лісі.

У неділю всі жителі Німеччини збираються на святковий сімейний сніданок. А після нього діти шукають розфарбовані яйця і маленькі подаруночки, які заховав кролик.

Eiersuche

Як і з багатьма іншими святами, з Великоднем пов’язані певні святкові страви, наприклад, паска, риба в Страсну п’ятницю і ягня у Великодню неділю.

У Німеччині не прийнято говорити «Христос воскрес!». Там вітають один-одного словами «Веселого Великодня(Frohe Ostern!)

ostern

Добавить комментарий

Ввійти за допомогою: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *