Артикль. Означений і неозначений артикль.

 Сьогодні хочу пояснити Вам важливу тему «Артикль. Означений і неозначений артикль.»

Моя вчителька німецької говорила нам: «Як не знаєте der,die,das, то не буде й німців з вас.»

Це дійсно так. Що ж таке артикль? В українській мові іменники (тобто назви предметів, людей, тварин, явищ, і тому подібне) отримують певні закінчення, в залежності від відмінку, тобто, того, що ми хочемо сказати. Наприклад,

Я читаю книгу. Книга цікава. У книзі йдеться про… І так далі.

У, а, і – це закінчення, які отримує іменник у певному відмінкові.

У німецькі мові іменник майже не має відмінкових закінчень, тому замість них перед іменником стоїть спеціальне слово – артикль, який вказує на його рід, число і відмінок. Тобто він є таким цементом, який тримає слова у реченні докупи.

Випускати артикль у німецькій мові не можна, хіба що це передбачено правилами. Це все-одно, що не вимовляти закінчення іменника в українській мові. Звучить це приблизно так:

Я читаю книг. Книг цікава. У книг йдеться про…

Німці Вас, звичайно, зрозуміють, якщо захочуть і зможуть. Але краще говорити правильно.

Хто вчив хоха б одну європейську мову, наприклад англійську, той уже трохи ознайомлений з тим, що таке артикль, і коли він використовується. Але німецька мова має свої особливості.

Якщо в англійській мові означений артикль the однаковий для всіх родів у однині і  множині, то в німецькій мові перед словами чоловічого роду в однині стоїть артикль der, жіночого — die, середнього — das.У множині усі 3 роди мають однаковий означений артикль die.

Важливо! Рід іменників в німецькій і українській мові не завжди співпадає. (Наприклад: das Kind – дитина у німецькій мові – середнього роду, der Apfel — яблуко – чоловічого роду , die CD – диск – жіночого роду.) Тому обов’язково учіть нові іменники з означеним артиклем. Для того, щоб краще запам’ятати правильний артикль, раджу виділяти слова кольоровими маркерами або ручками, наприклад, іменники чоловічого роду синім кольором, середнього – зеленим, жіночого – червоним, слова, які не мають форму однини, а тільки множини, — жовтого. 

Зверніть також увагу на те, що всі іменники німецькій мові пишуться з великої літери.

Неозначений артикль в англійській мові має 2 форми: a i an. У німецькій мові перед словами чоловічого і середнього роду ставиться неозначений артикль – ein, жіночого – eine. Неозначений артикль у множині відсутній. Тобто тут його можна сміливо випустити.

У німецькій мові є 4 відмінки: називний, родовий, давальний та знахідний. Для того, щоб поставити іменник з артиклем у правильну форму, потрібно спочатку поставити до нього запитання і визначити відмінок.

 Kasus (Відмінок) Fragen (Запитання)
Nominativ (Називний)відповідає на запитання Wer? Was? (Хто? Що?)
Genitiv (Родовий)  Wessen? (Чий? Чия? Чиє? Чиї?)
Dativ (Давальний) Wem? (Кому? Чому?)
Akkusativ (Знахідний) Wen? Was? (Кого? Що?)

 

Bestimmter Artikel (означений артикль)

Kasus Maskulinum (Чоловічий рід) Neutrum (Середній рід) Femininum (Жіночий рід) Plural

(Множина)

Nominativ der das die
Genitiv des der
Dativ dem der den
Akkusativ den das die

 

Unbestimmter Artikel (неозначений артикль)

Kasus Maskulinum (Чоловічий рід) Neutrum (Середній рід) Femininum (Жіночий рід) Plural

(Множина)

Nominativ ein eine
Genitiv eines einer
Dativ einem einer
Akkusativ einen ein eine

У наступних відео я поясню Вам особливості вживання означеного та неозначеного артикля та випадки, коли артикль випускається, а також кожен відмінок окремо.

https://

Добавить комментарий

Ввійти за допомогою: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *