Берлін (Berlin)

Берлін — столиця Німеччини. Маючи населення 3,5 мільйони осіб, він є найбільшим містом у країні і другим в ЄС після Лондона.

Визначні місця:

Вулиця Унтер-ден-лінден (UnterdenLinden)

Unter den Linden

Це сама відома вулиця Берліна. В кінці 12 ст. це була дорога для верхових прогулянок, де росли липи, звідки вона і отримала свою назву (Unter-den-Linden – під липами). Це візитна картка Берліна. Тут розмістилися затишні кафе та величезний пам’ятник Фрідріху Великому. Тут також розташовані такі пам’ятники архітектури як Стара бібліотека (заснована в 1780 році), музей Люстгартен (міський парк в центральній частині Берліну), Державний оперний театр (Staatsoper Berlin).

Бранденбурзькі ворота (das Brandenburger Tor)

Brandenburger Tor

В кінці бульвару Унтер-ден-Лінден височать відомі всьому світу Бранденбурзькі ворота. В об’єднаній Німеччині вони вважаються символом єдності раніше розділених частин однієї держави. Згідно з існуючим ритуалом, кожному гостю, який прибув до Берліну, пропонується пройти крізь ці ворота. Бранденбурзькі ворота були встановлені за вказівкою Фрідріха Вільгельма II в 1791 році.

Будівля рейхстагу (Reichstagsgebäude)

reichstagsgebäude

Будівля рейхстагу побудована в 1884 р. Всесвітньо відомим Рейхстаг став у лютому 1933 року, коли в його будинку сталася пожежа. Це стало приводом для встановлення в Німеччині диктаторського режиму Гітлера, який розв’язав Другу світову війну.
Будівлею Парламенту Рейхстаг знову став у 1990 році, після об’єднання Німеччини. Зараз  будівля рейхстагу прикрашена величезним скляним куполом, звідки відкривається панорама Берліна.

Музейний острів (Museumsinsel)

museumsinsel

 Берлін славиться своїми музеями, загальне число яких досягає 170. Музейний острів − справжній рай для любителів музеїв, бо їх там  на будь-який смак та вік. Також, тут ви можете насолодитись довершеною європейською архітектурою 18-19 століть. Всі ці будівлі зібрані у спеціальному історичному кварталі.

Берлінський кафедральний собор (Berliner Dom)

berliner-dom

 Це найбільша протестантська церква Німеччини. Розташована вона на Музейному острові Берліна.
За рішенням кайзера цей собор був покликаний стати головним оплотом протестантизму в Європі. Центральна частина собору увінчана 85-метровим куполом. З боків до неї примикають дві каплиці. У крипті собору поховані прусські королі й представники відомої династії Гогенцоллернів.

Палац Бельвю (Schloss Bellevue)

Бельвю

Палац Бельвю, розташований на березі річки Шпрее, був побудований в 1786 році в якості літньої резиденції принца Августа Фердинанда. Гостями Бельвю свого часу були Фрідріх Шиллер, королівське подружжя Фрідріх Вільгельм та Луїза, Вільгельм фон Гумбольдт та Наполеон. З 1959 року палац був місцем знаходження установи міністрів федеральних земель Німеччини. Зараз в замку знаходиться резиденція федерального президента Німеччини.

Берлінський зоопарк (Zoologischer Garten Berlin)

Berliner Zoo

 Заснований в 1844 році Берлінський зоопарк є найстарішим в Німеччині, а його колекція є найбільшою за кількістю представлених видів тварин (14 000 тварин і 1500 видів).

Берлінський ботанічний сад (Botanischer Garten)

Botanischer Garten

Серед паркових насаджень особливо виділяється Берлінський ботанічний сад. Він знаходиться на південному заході міста і користується великою популярністю серед берлінців як місце відпочинку.

Тож, визначних пам’яток в Берліні вистачає. Саме тому беріть до уваги це і не оминайте Берлін під час своїх подорожей.

Читайте також «Цікаві факти про Німеччину» 

Добавить комментарий

Ввійти за допомогою: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *