8 березня у Німеччині

8-березня-у-Німеччині

Як святкують 8 березня у Німеччині?

Саме на пропозицію німкені Клари Цеткін, учасниці II Міжнародної конференції жінок-соціалісток, у Копенгагені у 1910 р. вирішили щороку відзначати Міжнародний жіночий день — день солідарності жінок у боротьбі за повні політичні, економічні і соціальні права.

Clara-Zetkin

Але зараз  8 березня у Німеччині не є популярним. Тут вважають, що це свято має соціалістичні коріння. Раніше, в той час коли німці зі Східної Німеччини вшановували своїх дам, в західній частині про таке свято і не чули. Після возз’єднання двох сторін Німеччини 8 березня стали відзначати по всій країні. Але у західних німців широко відзначати цей день традицією так і не стало, та й у східних зараз майже не святкують.

У Німеччині жінок вшановують в День Матері, який святкують у травні, навіть, незважаючи на те, що 8 березня згадують як Міжнародний Жіночий День. У День Матері всі господарські турботи лягають на плечі чоловіків.

На відміну від Німеччини, в Україні 8 березня — одне з улюблених свят, тому щиро вітаю усіх дівчат і жінок з цим прекрасним святом весни, краси і кохання!

Frauentag

 

Вуппертальська підвісна залізна дорога (Wuppertaler Schwebebahn)

wuppertaler-schwebebahn

Знайомтесь, це — вуппертальська підвісна залізна дорога (Wuppertaler Schwebebahn)

Місто Вупперталь відоме своєю залізною дорогою, яка їде не по землі і не під землею, а над нею – на висоті аж до 12 метрів. Підвісна дорога виглядає сучасно і футуристично, але, насправді, вона перевозить людей уже понад 100 років.

Wuppertaler Schwebebahn

Одного разу підвісною залізною дорогою навіть їхав слон до цирку.  Це було у 1950 році. У вагоні слон почав нервувати і випав із нього в річку Вуппер. На щастя, все обійшлося без серйозних травм. Зараз поруч з місцем, де стався інцидент, на стіні будинку намальований слон.

Читайте також «Цікаві факти про Німеччину».

День Святого Миколая та Різдво в Німеччині

 

День Святого Миколая та Різдво в Німеччині

Коли і як святкують День Святого Миколая та Різдво в Німеччині?

День Святого Миколая (der Nikolaustag) святкують в Німеччині 6 грудня. Напередодні, 5 грудня, діти ставлять своє взуття перед дверима. Святий Миколай (der Heilige Nikolaus) приходить пізно вночі і приносить дітям подарунки, солодощі, горіхи та фрукти.

nikolaustag

Період різдвяного посту (die Adventszeit) і Різдво (Weihnachten) для більшості німців – це найкращі свята у році.

У багатьох німецьких домівках є різдвяний вінок (der Adventskranz). На ньому – 4 свічки (die Kerzen). У першу неділю різдвяного посту запалюють першу свічку. Наступної неділі запалюють ще одну. В останню неділю перед Різдвом горять усі 4 свічки.

adventskranz

Для дітей є різдвяний календар (der Adventskalender) з 24 дверцятами, за якими можна знайти шоколадку чи щось інше.

adventskalender

У кімнаті стоїть ялинка (der Tannenbaum) з  свічками та іграшками. Дехто ставить під ялинку ясла (die Weihnachtskrippe).

У багатьох містах проводиться різдвяний ярмарок (der Weihnachtsmarkt). Тут можна купити традиційні різдвяні сувеніри, а також скуштувати смажені каштани, відомі німецькі сосиски, печені яблука і медові пряники. Різдвяний ярмарок відкривається перед першою неділею різдвяного посту і працює до 24 грудня.

weihnachtsmarkt

24 грудня німці святкують Святий вечір (der Heilige Abend). Цього вечора багато людей ідуть до церкви. Там співають різдвяні пісні (die Weihnachtslieder) і слухають різдвяну історію з Біблії. Після служби Божої настає час подарунків, які кладе під ялинку німецький Дід Мороз (der Weihnachtsmann).

weinachtsmann

Святий вечір завершується сімейною вечерею. На Різдво (25-26 грудня) святкування тривають. Німецькі господині готують щось особливе, наприклад, коропа, гуску чи смачну печеню і печуть торти.

Різдво – це сімейне свято. Усі члени родини збираються разом і святкують Різдво в колі сім’ї.

Люксембург

Люксембург

222

luxemburg-3

Großherzogtum Luxemburg — Велике Герцогство Люксембург — найменша з  високорозвинених країн Західної Європи, яка лежить на стику Бельгії, Франції й Німеччини. Площа країни 2 586 км². Разом з Бельгією і Нідерландами Люксембург входить до Бенілюксу.palace

Населення становить близько 576 тис. осіб.

У країні три офіційні мови: люксембурзька, німецька і французька.

bernkastelx001Найбільшим містом, економічним і культурним центром країни є столиця – місто Люксембург (75 тис. жителів).  Назва походить від верхьо-німецького «lucilinburch» — «мале місто».

cover2

 

70 % мешканців столиці Герцогства  іноземці. І це не заробітчани, а цілком забезпечені люди, які приїхали проживати до країни із високим рівнем життя.

 

Bourscheid

Люксембург існує з 936 р.

В 1477-1815 pp. він неодноразово змінював господарів.

У сучасній формі держава відома з 1815 р. 

lestnica_na_vtoroy_etazhЛюксембург має багату архітектурну спадщину: середньовічні лицарські замки, монастирі, стародавні фортеці тощо.

Країна – одна з центрів європейського туризму.

 

Німецька мова онлайн

Nimecka-mova-onlajn

Німецька мова онлайн – це:

  • Зручність;
  • Економія часу;
  • Економія грошей.

Ми живемо в сучасному світі, де комп’ютер, планшет чи телефон з підключенням до інтернету є нашим вірним другом, який надає нам безліч можливостей, а також полегшує наше життя. Тепер, з їхньою допомогою, Ви можете також вивчити німецьку мову не виходячи з дому. Все, що Вам потрібно, це встановити програму скайп (skype) на свій пристрій і, звичайно ж, мати бажання вчитися.  Адже, швидко і ефективно вивчити німецьку мову можна тільки тоді, коли є особиста зацікавленість, певний стимул . Це додасть Вам сил і допоможе зробити перші, найважчі кроки в опануванні мовою.

Як проходять заняття у скайпі:

Викладач завчасно відправляє Вам необхідні матеріали, які треба роздрукувати, в тому числі, і ключі до домашнього завдання, а також аудіо та відео матеріали. На початку заняття Ви задаєте питання по домашньому завданню, якщо вони у Вас є. Далі урок проходить, як  звичайний урок. Ви слухаєте викладача, а з допомогою камери бачите його. Замість звичної дошки у Вас є електронна. При цьому, Ви  займаєтеся в затишній і комфортній домашній обстановці. Крім того, Вам не потрібно нікуди їхати і витрачати свій дорогоцінний час та гроші.

Заняття з допомогою скайпу можуть бути індивідуальними і груповими. Перевага індивідуальних занять у тому, що викладач приділяє свою увагу тільки Вам. Перевага групових занять – це вигідна ціна, а також, можливість порівняти свої успіхи з успіхами інших учасників, що також мотивує на вивчення мови.

Отже, німецька мова онлайн – це прекрасна альтернатива традиційному способові навчання.

Пробний урокбезкоштовний.

Skype: olesja.kirlik

email: office.deutschonline@gmail.com

Тел.: 050 – 55 – 888 — 11

Буду рада допомогти Вам вивчити німецьку мову.

Чому потрібно вивчати іноземні мови?

вивчати іноземні мови

Вивчати іноземні мови зараз надзвичайно важливо.

Адже ми живемо в такий час, коли дедалі ширше розвиваються зв’язки з різними країнами і народами. У світі ж є від 6000 до 7000 різних мов, тому знання, як мінімум однієї іноземної мови , є просто необхідним.
Вивчати іноземні мови в Європі почали ще в ХІ столітті, у тому числі і в Київській Русі. Князь Ярослав Мудрий, наприклад, знав декілька іноземних мов. Однак, в той час вивчати іноземні мови могли тільки багаті люди.
Сьогодні вивчення іноземних мов є актуальним і доступним у всьому світі. Люди хочуть вільно спілкуватися під час поїздок за кордон, з іноземними партнерами по роботі або з друзями по листуванню.
Той, хто вивчає іноземні мови, може спілкуватися з людьми з інших країн, читати періодику і книги зарубіжних авторів, дивитися іноземні програми і фільми в оригіналі. Крім того, можна вільно користуватися інформацією в інтернеті. А як приємно слухати красиву пісню і насолоджуватися не тільки мелодією, а й словами.
У наш час німецька мова – це мова можливостей. Кожна людина, яка володіє англійською мовою, так само повинна володіти німецькою, особливо коли вона прагне добитися великих результатів у своїй кар’єрі тому, що німецька мова відкриває безмежні можливості.
Німецька мова є рідною для 75 мільйонів людей в Німеччині та ще 20 мільйонів людей у всьому світі. Німецькомовні країни Німеччина, Австрія і Швейцарія належать до найбагатших і найбільш розвинених країн Європи та, навіть, світу.
Німецька мова – рідна мова Гете, Шиллера, Гейне, Рентгена, Ома, Коха, Баха, Бетховена,  Ніцше, Коперника, Ейнштейна.
Гете колись сказав: «Той, хто не знає іноземної мови, не знає й своєї власної».
Тож вивчайте іноземні мови і ніколи не здавайтеся!

Як вивчити німецьку мову дізнайтеся з статті «Вивчити німецьку мову: 10 методів»

Берлін (Berlin)

Берлін — столиця Німеччини. Маючи населення 3,5 мільйони осіб, він є найбільшим містом у країні і другим в ЄС після Лондона.

Визначні місця:

Вулиця Унтер-ден-лінден (UnterdenLinden)

Unter den Linden

Це сама відома вулиця Берліна. В кінці 12 ст. це була дорога для верхових прогулянок, де росли липи, звідки вона і отримала свою назву (Unter-den-Linden – під липами). Це візитна картка Берліна. Тут розмістилися затишні кафе та величезний пам’ятник Фрідріху Великому. Тут також розташовані такі пам’ятники архітектури як Стара бібліотека (заснована в 1780 році), музей Люстгартен (міський парк в центральній частині Берліну), Державний оперний театр (Staatsoper Berlin).

Бранденбурзькі ворота (das Brandenburger Tor)

Brandenburger Tor

В кінці бульвару Унтер-ден-Лінден височать відомі всьому світу Бранденбурзькі ворота. В об’єднаній Німеччині вони вважаються символом єдності раніше розділених частин однієї держави. Згідно з існуючим ритуалом, кожному гостю, який прибув до Берліну, пропонується пройти крізь ці ворота. Бранденбурзькі ворота були встановлені за вказівкою Фрідріха Вільгельма II в 1791 році.

Будівля рейхстагу (Reichstagsgebäude)

reichstagsgebäude

Будівля рейхстагу побудована в 1884 р. Всесвітньо відомим Рейхстаг став у лютому 1933 року, коли в його будинку сталася пожежа. Це стало приводом для встановлення в Німеччині диктаторського режиму Гітлера, який розв’язав Другу світову війну.
Будівлею Парламенту Рейхстаг знову став у 1990 році, після об’єднання Німеччини. Зараз  будівля рейхстагу прикрашена величезним скляним куполом, звідки відкривається панорама Берліна.

Музейний острів (Museumsinsel)

museumsinsel

 Берлін славиться своїми музеями, загальне число яких досягає 170. Музейний острів − справжній рай для любителів музеїв, бо їх там  на будь-який смак та вік. Також, тут ви можете насолодитись довершеною європейською архітектурою 18-19 століть. Всі ці будівлі зібрані у спеціальному історичному кварталі.

Берлінський кафедральний собор (Berliner Dom)

berliner-dom

 Це найбільша протестантська церква Німеччини. Розташована вона на Музейному острові Берліна.
За рішенням кайзера цей собор був покликаний стати головним оплотом протестантизму в Європі. Центральна частина собору увінчана 85-метровим куполом. З боків до неї примикають дві каплиці. У крипті собору поховані прусські королі й представники відомої династії Гогенцоллернів.

Палац Бельвю (Schloss Bellevue)

Бельвю

Палац Бельвю, розташований на березі річки Шпрее, був побудований в 1786 році в якості літньої резиденції принца Августа Фердинанда. Гостями Бельвю свого часу були Фрідріх Шиллер, королівське подружжя Фрідріх Вільгельм та Луїза, Вільгельм фон Гумбольдт та Наполеон. З 1959 року палац був місцем знаходження установи міністрів федеральних земель Німеччини. Зараз в замку знаходиться резиденція федерального президента Німеччини.

Берлінський зоопарк (Zoologischer Garten Berlin)

Berliner Zoo

 Заснований в 1844 році Берлінський зоопарк є найстарішим в Німеччині, а його колекція є найбільшою за кількістю представлених видів тварин (14 000 тварин і 1500 видів).

Берлінський ботанічний сад (Botanischer Garten)

Botanischer Garten

Серед паркових насаджень особливо виділяється Берлінський ботанічний сад. Він знаходиться на південному заході міста і користується великою популярністю серед берлінців як місце відпочинку.

Тож, визначних пам’яток в Берліні вистачає. Саме тому беріть до уваги це і не оминайте Берлін під час своїх подорожей.

Читайте також «Цікаві факти про Німеччину» 

Вивчити німецьку мову: Рівень А1 — екзамен Старт Дойч 1 (Start Deutsch 1)

Екзамен

Ви плануєте вийти заміж за німця? Хочете виїхати в Німеччину для роботи/навчання/на постійне місце проживання? Тоді Вам необхідно вивчити німецьку мову та здати міжнародний екзамен Старт Дойч 1 (Start Deutsch 1), який підтверджує Ваш початковий рівень володіння німецькою мовою А1.

Рівень А1 — перший із шести рівнів.  В таблиці Ви можете побачити усі рівні, за якими відбувається викладання німецької мови в усіх країнах світу.

Рівень Ступінь
А1 А1.1 + А1.2
А2 А2.1 + А2.2
В1 В1.1 + В1.2
В2 В2.1 + В2.2 + В2.3
С1 С1.1 + С1.2 + С1.3
С2 С2

А1 — це початковий рівень, після вивчення якого Ви зможете розуміти і використовувати в мові прості слова і вирази, розповідати про себе і ставити питання співрозмовникові, спілкуватися на побутові теми.

Екзамен Старт Дойч 1 (Start Deutsch 1) можна здати як в Німеччині, так і в Україні в Гете-Інституті (Goethe-Institut).

Необхідно завчасно (десь за місяць) записатися на здачу екзамену. Якщо ж Ви тільки почали вивчати німецьку мову, то не варто відразу записуватися на екзамен тому, що здати його без спеціальної підготовки майже не можливо. Краще попередньо пройти курси німецької мови.

З чого ж складається екзамен на рівень А1?

Він складається з 4 етапів:

1)      Аудіювання;

2)      читання;

3)      письмо;

4)      мовлення.

Зараз ми більш детально розглянемо кожен з етапів і його завданнями.

  1.       Аудіювання

Вам треба буде прослухати телефонні розмови, оголошення і дати відповіді на тестові запитання. Це можуть бути і діалоги, і монологи. Не важливо розуміти всі слова, головне вміти чути і розуміти такі елементарні речі як цифри, роки, час, місце, предмети. Будьте уважні, в самих аудіо записах будуть намагатися Вас заплутати.

Наприклад, Ви чуєте наступний діалог:

         Hallo, Natascha. Hast du Zeit? Trinken wir einen Kaffee zusammen?

         Nein, das geht heute leider nicht. Es ist schon ziemlich spät. Ich muss gleich nach Hause gehen. Mein Bus kommt in 5 Minuten.

         Es ist doch erst 7 Uhr.

         Ja, aber ich muss morgen schon um halb 6 aufstehen.

 

В тесті у Вас запитання:

Um wie viel Uhr muss Natascha morgen aufstehen?

І варіанти відповіді:

1)      Um 5 Uhr,

2)      Um halb 6 Uhr,

3)      Um 7 Uhr.

Як Ви помітили, в діалозі прозвучали всі цифри, які є у варіантах відповіді, але тільки одна із них є правильною. Аудіо звучить 2 рази. І дуже важливо при першому прослуховуванні зрозуміти загальний зміст, а при другому знайти ту інформацію, яка Вам необхідна.

Майте на увазі, сприймати німецьку мову на слух із запису важко. Під час навчання варто прослуховувати аудіо записи для того, щоб покращити це вміння.

 

  1.       Читання

Вам потрібно буде прочитати оголошення, невеликі листи і дати відповідь на питання. В цьому завданні важливо знаходити ключові слова в тексті і в завданні.

Наприклад, Ви читаєте лист:

Liebe Nachbarn,

wie Sie wissen, wohne ich seit dem 1. Juni hier im Haus, im zweiten Stock. Ich möchte Sie gern kennenlernen und mache am Samstag, den 27. Juni, eine Party.

 

Завдання таке:

Claudia zieht am 27. Juni in den 2. Stock.

Правильно (richtig) чи неправильно (falsch)?

Тут важливо повернутися до того місця в тексті, який стосується завдання і уважно перечитати його. Так, Клавдія живе на другому поверсі, але вона переїхала туди 1-го червня, а не 27-го. Тому відповідь неправильна.

Ще раз повторюся, не важливо розуміти усі слова. Про значення деяких з них можна здогадатися з контексту, а інші можуть бути взагалі зайвими. Спочатку уважно прочитайте завдання і тільки потім сам текст.

 

Уроки німецької мови

  1.       Письмо

Тут необхідно заповнити анкету, написати листа.

Наприклад, у Вас таке завдання:

Ihr Sohn Paul ist krank. Schreiben Sie eine Entschuldigung an die Lehrerin Frau Schneider.

         Was hat Paul?

         Waren Sie beim Arzt?

         Wann kann er wieder zur Schule kommen?

 

Відповідь може бути такою:

Sehr geehrte Frau Schneider,

mein Sohn Paul ist krank. Er hat eine Erkältung. Wir waren beim Arzt. Paul muss im Bett bleiben. Am Montag kann er wieder zur Schule kommen.

Mit freundlichen Grüßen,

Anna Kaiser

Під час написання листа важливо використати правильну “шапку” (початок і кінцівку листа). Необхідно написати по 1-2 речення до кожного пункту (десь 30 слів).

  1.       Мовлення

На цьому етапі треба розказати про себе, задати питання по темі, відповісти на запитання співбесідника і скласти прохання за малюнком.

Розказати про себе треба за таким планом, який Ви отримаєте:

Name

Alter

Land

Wohnort

Beruf

Sprachen

Hobby

Завдання з картками виконується у групі з 4-5 людей. Ви тягнете картку, на якій написана маленькими літерами тема і великими літерами слово. Вам необхідно скласти запитання з цим словом, яке б стосувалося вибраної теми.

Наприклад:

Familie

Geburtstag

 

Не можна просто спитати:

Wann hast du Geburtstag?

Треба, щоб запитання було пов’язане з темою “Сім’я”.

Правильним запитанням буде:

Wann hat dein Vater Geburtstag?

Треба не тільки задати запитання, але і дати відповідь на запитання співрозмовника.

Ще одне завдання – це формулювання прохання за малюнком.

Наприклад, на малюнкові намальована книга. Правильна відповідь буде:

Geben Sie mir das Buch!

Ось і все! Вивчити німецьку мову легко! Відвідуйте уроки німецької мови, записуйтеся на курси німецької мови.

Приєднуйтесь до моєї групи на фейсбукові,  підписуйтесь на мій канал в ютубі.

І хай Вам щастить на екзамені!

Hals- und Beinbruch!

Ні пуха, ні пера!

 

Цікаві факти про Німеччину

Якщо Ви хочете вивчити німецьку мову, Ви повинні знати і те, хто такі німці, як вони живуть і чим відрізняються від українців. Ось декілька цікавих фактів:

1. Різниця діалектів німецької мови така, що телепрограми на півночі країни іноді йдуть із перекладом, якщо говорять жителі півдня.

Nimzi

2. У Німеччині можна не працювати і жити на соціальну допомогу. Щоправда, дуже бідно, але жити.

3. Жити в найманому житлі — норма. Три четверті населення живуть в орендованих квартирах і будинках.

4. Ремонт техніки в Німеччині настільки дорогий, що простіше купити нову річ.

5. Сміття сортують на харчове і пластик.

6. Німці дуже уважні до свого здоров’я, до того, що їдять і що п’ють.

Nimky

7. Німецькі жінки майже не користуються косметикою.

8. Високий каблук вони носять надзвичайно рідко.

9. Німки досить часто не вміють готувати.

10. У Німеччині жінок менше ніж чоловіків.

11.  Дівчина і хлопець платять кожен сам за себе.

12. Татуювання і пірсинг в Німеччині дуже популярні і серед жінок, і серед чоловіків.

13. Дітям можна все. Взагалі все. Відповідати будуть батьки.

nemecki-kostyumi

14. Якщо у вас державна, а не приватна медична страховка, очікування прийому в лікаря може тривати кілька тижнів.

15. Берлін — друге у світі місто за кількістю турків, що живуть в ньому, на першому місці — Анкара.

16. Колишній мер Гамбурга і мер Берліна — гомосексуалісти. У суспільстві до «блакитних» ставлення практично як до норми.

17. Звернення з шефом на фірмах, частіше за все на «ти».

18. У Німеччині досить часто можна заходити в житловий будинок і не роззуватись.

19. У кафе залишити офіціанту на чай більше одного євро розцінюється як хороші чайові.

20. Практично всі поліцейські машини в Німеччині — фірми «Мерседес».

http://www.dreamstime.com/royalty-free-stock-photo-front-view-mercedes-police-car-hamburg-germany-stationary-local-streets-near-town-hall-city-image30700995