Октоберфест (Oktoberfest)

Oktoberfest

Октоберфест (Oktoberfest)

– «свято жовтня» є найбільшим пивним фестивалем у світі. Щороку його відвідує близько шести мільйонів людей з усього світу. Октоберфест проходить у німецькому місті Мюнхен (München) Традиційно свято відбувається у кінці вересня – на початку жовтня. Цього року фестиваль розпочався 22 вересня і триватиме до 8 жовтня.

Вперше Октоберфест відбувся у 1810 році як святкування одруження кронпринца Людвіга і принцеси Терези Саксонської, на честь якої назвали місце проведення фестивалю, — луку Терези (Theresienwiese).

Згодом свято стала організовувати міська рада Мюнхена, яка й вирішила проводити Октоберфест кожного року.

Офіційно свято відкриває хода господарів пивних павільйонів і атракціонів. У супроводженні оркестрів процесія перетинає центр міста і прибуває на луку Терези.

За традицією рівно о дванадцятій годині мер Мюнхена вбиває кран у першу бочку з пивом. Після того, як мер оголошує «Відкрито!», власники павільйонів можуть розливати пиво гостям свята.

Однією з центральних подій фестивалю є костюмована хода. У першу неділю свята декілька тисяч людей в національних та історичних костюмах проходять центром міста. У процесії також беруть участь члени міської ради та уряду землі Баварія.

Октоберфест також відомий своїми великими пивними павільйонами, кожен з яких вміщує до 10 тис осіб. У фестивалі беруть участь усі броварні Мюнхена — Spaten-Franziskaner-Bräu, Augustiner-Bräu, Paulaner, Hacker-Pschorr, Hofbräu и Löwenbräu. За правилами, на святі можуть продавати лише пиво місцевого виробництва, вироблене у відповідності з законом про чистоту пива від 1516 року.

октоберфест

До пива, яке наливають у традиційні «октоберфестівські» літрові кухлі, подають традиційні ж баварські ковбаски, а також солоні крендлі. Відмітною рисою октоберфестівських офіціантів є утримання великого числа кухлів у руках (до 10 в одній руці).

Відвідувачів також розважають музикою, співами, народними баварськими танцями, розіграшами та іншими веселощами. Закінчення святкування в октоберфестівському шатрі знаменується загальними співами баварських пісень і танцями.

Глядачів розважають також цирки та атракціони.

p_153305_4_slidertop2

Добавить комментарий

Ввійти за допомогою: 

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *